Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Apple A9 işlemciyi ne zaman kullanmaya başlayacak ?


28 Nisan 2015 Sal | 0 Yorum | 2929 Görüntüleme | Tags : İphone 7

İphone 6 ve İphone 6 Plus ile iphone kullanıcılarının gönlünde yine taht kuran ve rakiplerine boyun eğmeyen Apple A9 işlemci rakiplerinden biri olan Samsung´a ürettireceği iddia edildi.

Teknoloji pazarında rekabet içerisinde olan firmalar zaman zaman yaptığı işbirlikleri biliniyordu.  Apple ve Samsung ilerleyen günlerde böyle bir işbirliğine hazırlandığı bilinmekte. Bir dönem Apple’ın akıllı telefon ve tablet modellerine işlemci üreten Samsung, daha önceki Apple ürünlerinde kullanılan A7 işlemcisini üretmişti. Şimdi yeniden benzer bir işbirliğine hazırlanıyor. ABD merkezli Bloomberg tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Samsung ve Apple işbirliği yapacak. Halen iPhone 6 modelleriyle iPad Air 2 modellerinde Tayvan merkezli TSMC tarafından üretilen A8 işlemci kullanan Apple’ın gelecek modellerinde Samsung üretimi A9 işlemci kullanacağı ifade ediliyor.

 Habere göre Samsung’un Güney Kore’de bulunan Giheung fabrikasında A9 işlemcilerin üretimine başladığı iddiası da yer alıyor. Bu da akıllarda Apple'ın A9 işlemcisini hangi ürünle kullanıcılara sunacağını getiriyor. Kimi çevrelerce iphone 7 çalışmalarına başlandı hatta tasarımın bitme aşamasında olduğu vurgulanıyor. Kimilerine göre ise Apple geleneği bozmaz iphone 6S üretilir. Önümüzdeki günlerde A9 işlemcisinin üretilmesi ile iphone kullanıcılarının çok merak ettiği iphone 6S mi? yoksa iphone 7 mi? sorularının cevabını netlik kazacak gibi görünüyor.

Onarımlarımızda değişen parçaların 1 Yıl garantisi sağlanmakta olup orijinal parça değişimleri sağlanmaktadır. iPad tabletlerinizde oluşabilecek sorunlarınızda ipad ve iphone teknik servisimizi arayabilirsiniz.

 

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00 

 

Yorumlar (0)