Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Türkçe Siri nasıl kullanılır, Siri nedir? Türkçe SİRİ nedir İphone’da nasıl indirilir ve kullanılır?

Apple'ın sanal asistan uygulaması olan ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarında kullanılabilenSiri isimli uygulama sizin sorularınıza yanıt veriyor ve telefonunuzun çeşitli uygulamalarını sesli komut ile kullanabilmenize imkan veriyor. Peki Türkçe Siri nasıl kullanılır, işte size pratik bir kılavuz.

Siri’nin Türkçe versiyonunu da piyasaya sürecek olan Apple’ın bu sanal asistanını aktif hale getirmek için iPhone ya da iPad’inizin ayarlar menüsünden genel sekmesine dokunun ve bu ekrandan Siri seçeneğine dokunun ve aktif hale getirin.

Siri’yi aktif hale getirdikten sonra ise Ana Ekran (Home) tuşuna basılı tutup gelen 2 sinyal sesinin ardından dilediğiniz soruyu Siri’ye yöneltebilirsiniz.

 

Siri Hangi Cihazlarda Kullanılır?

  •  iPad 3. nesil ya da daha yeni bir sürüm

  •     iPad mini

  •      iPhone 4s ya da daha yeni bir sürüm

  •      iPod touch (5. nesil) cihazlara sahip olmanız gerekmektedir.

 

 

Hey Siri  Nedir?

“Hey Siri” özelliği Siri’yi sesli komut ile, Ana Ekran tuşuna basmadan kullanmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özellik aktif ike Hey Siri diye cihazınıza seslenmeniz Siri’yi aktif hale getirecek ve sorularınıza cevap vermeye başlayacaktır.Sadece cihazınız şarja takılı iken çalışan Hey Siri özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar menüsünden Genel seçeneğine dokunun ve Siri sekmesinen Hey Siri özelliğine izin verin.

Tüm arızlarınızda profesyonel işlemlerle 1 yıl garantili olarak onarımını kısa sürede yapabilmekteyiz. Dilerseniz ücretsiz kargo ile hızlı bir işlem yaptırabilir veya iphone ve ipad servisimize uğramanız yeterlidir.

 

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00