Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Yeni iOS 11 güncellemesi ile App Store mağazasında yer alan 32-bit uyumlu 187 bin uygulama artık kullanıma kapanacağını bildiriyor.

Yeni iOS 11 güncellemesi  ile App Store mağazasında  yer alan 32-bit uyumlu 187 bin uygulama artık kullanıma kapanacağını bildiriyor.

iOS 11 güncel sürümün yayınlanması ile 32-bit sürüm desteğini artık kesecek. Böylelikle 32-bitlik uygulamalar cihazınızda artık çalışmaz hale gelecek. Yaklaşık 200bin uygulama devre dışı olacak.Uygulama istihbarat şirketi Sensor Tower'un kurucusu Oliver Yeh'e göre App Store'da halen 187 bin 32-bit uygulamanın olduğu söylenmekte.

Durum bu haşde olunca iPhone uygulamalarının %8 ini oluşturduğu gözlemlenmektedir. Sensor Tower, uygulama mağazasında Mart ayından beri yaklaşık 2.4 milyon uygulama olduğunu tahmin ediyor.Sensor Tower'a göre;
Apple’da olan uygulamalar bir süre App Store'da kalacağını belirtiyor. Yeni işletim sistemine güncellenmeyen cihazlarda uygulamaların çalışmasının mümkün olacağı aktarılmakta.

 32 bitlik uygulamaların cihazınızda yüklü olup olmadığını konrol etmek için Ayarlar> Genel> Hakkında> Uygulamalar bölümüne giriş yapın ve uygulamalar'a dokunduğunuzda hiçbir şey olmazsa, iyi. Ancak, herhangi bir 32 bitlik uygulamanız varsa, bir sonraki ekranda gösterilecek.