Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Samsung Galaxy S4 ile Galaxy S3 arasında tasarım olarak çok büyük bir farklılık yok denilebilir

Samsung Galaxy S4 ile Galaxy S3 arasında tasarım olarak çok büyük bir farklılık yok denilebilir. Ancak yeni telefon eski versiyondan biraz daha köşeli bir hale getirilmiş. Samsung Galaxy S4 5 inç ekranını sığdırabilmek için çerçevesi Galaxy S3'e göre daha ince olarak tasarlanmış. Galaxy S4'ün ekranı büyümüş olsa da boyutları eski versiyonla çok da farklı değildir. Hatta Galaxy S4 bir kaç mm dahi olsa daha ince denilebilir. Her iki telefonun da uzunluğu aynı tutulmuş. Galaxy S4'ün kalınlığının azaltılması kullanım ve taşıma kolaylığı sağlamaktadır.

Samsung Galaxy S4'ün işlemcisinin çekirdek sayısı, ram, ön ve arka kamera gibi unsurlarda yapılan geliştirmeler eski versiyonundan farklı olduğu görülüyor. Galaxy S3'de 1 GB ram bulunurken, Galaxy S4'te 2 GB ram bulunuyor. Bu özellik çok daha güçlü bir işlemciyle beraber Galaxy S4'ü oldukça cazip kılıyor.

Galaxy S3'te rehberin açılmasında yaşanan gecikme sorunu Galaxy S4'te yaşanmıyor denilebilir. Ekran kaydırma ve ugulamaların başlama süresi gibi durumda da hız farkediliyor. Samsung Galaxy S4'ün pili de Galaxy S3'e göre %25 oranında daha güçlü olarak öne çıkmaktadır. Ancak bu durumdan Galaxy S4 için sarj süresini uzatan bir özellik olarak bahsedilemez. Galaxy S4'ün sahip olduğu yeni özellikler ciddi oranda enerji gerektiriyor.

Samsung Galaxy S4 ekranında çizilme ve kırılmalara karşı daha dayanıklı bir malzeme kullanılmış. Cihazınızda kullanımdan kaynaklı oluşabilecek yazılım ve donanım arızalrında Samsung Galaxy Servisimize uğrayabilirsiniz. 

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00