Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Soruyu Soran : Uron Admin

iPhone'un kullanıcılarına sunduğu önemli bir hizmet olan iCloud ile verilerinizi Apple'a göndererek sizin için yedeklemesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede verileriniz her hangi bir sorundan dolayı silinmekten kurtulmuş olur. Yedekleriniz Apple tarafından saklanır ve kolayca geri yükleme imkanı sunulur. Bunun için iPhone kullanıcılarına 5 GB'lık alan sağlanmaktadır. 5 GB alan üstünü ise ücretli bir şekilde sunarak kotanızı genişletebilirsiniz. Telefondaki bilgilerin yedeklenmesi zaman alacağından resim ve videoların alınmaması sağlanabilir. Aynı zamanda cihazınızda iCloud'u aktif olarak kullanmanızın önemini söylemek gerekir ise iCloud ile yedekleme imkanını sürekli olarak cihaz üzerinden yapabiliriz bu sayede yedeklemek için bir bilgisayara gerek duymamaktayız. Bu hizmetle beraber verilerimizi sürekli yedekleme şansına kavuşmuş olmaktayız  

Bu özelliği kullanmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir.

iCloud ile iPhone yedekleme; Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı ve Yedekleme > iCloud yedekleme (Aktif). Ayrıntılı olarak şöyle ifade edilebilir. iCloud'a bilgilerinizi yüklemek için telefonun "Ayarlar" bölümüne girilir. iCloud sekmesi seçilir. En altta "Saklama Alanı ve Yedekleme" kısmı açılır. iCloud yedekleme alanı aktif hale getirilir.

Kullanıcılar yedeklenmesini istemediği veriyi seçmek için “iCloud” sekmesi altındaki özellik kullanabilir.

Cihazınızda oluşabilecek yedek sorunları ve diğer donanım arızalarında iPhone iPad Servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00