Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Soruyu Soran : Uron Admin

Bir iPad'iniz varsa mail ve kişiler ayarlarınızı çok rahat yapabilirsiniz. iPad internet tabanı olan ve çok kullanılan servisler ile çalışır. E-posta, kişi, takvim servisleri yanı sıra “iOS 7” için Microsoft Exchange ve iCloud özelliğini destekler.

 

iPad mail ayarları

iCloud Apple'ın sunduğu güzel bir veri yedekleme uygulaması. iCloud hesabı  ile ayarlanmış bütün cihazlarda bu verilere kolaylıkla ulaşılır. Kullanıcı iPad ayarlarını yaparken ücretsiz bir iCloud hesabına sahip olabilir. Bunun için ayarlardan iCloud bölümüne ulaşmak yeterli.

Kullanıcılar “Ayarlar > iCloud” yolunu izleyerek iCloud e-posta hesabını ayarlayabilir. Başka bir hesap ayarlamak istenildiğinde ise “Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler” bölümüne gidilmeli. Bu bölümde Google hesabından kişiler seçilebilir.

Kullanıcının bulunduğu kurumda LDAP veya CardDAV desteği varsa okul veya iş rehberi erşimi ile kişi eklenebilir. Bunun için “Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesap Ekle > Diğer” yolu izlenir. Buradan eklenecek hesap türüne göre seçim yapılır. Örn. LDAP Hesabı Ekle seçilir ve kişiler eklenir.

Facebook kişilerini eklemek için ise ayarlardan Facebook bölümüne gidilir. Buradan kişilerde bir facebook grubu oluşturulur.

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00