Hemen Arayın
Sorun Yanıtlayalım
Görüş Bildir

Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00

Soruyu Soran : Uron Admin

iOS cihaz, gizlilik ayarlarını yönetmenize imkan tanıyor. Gizli bilgilere erişim kapatılabilir. Hangi bilgilere erişim oduğunu denetlemek için Ayarlar > Gizlilik bölümüne gidilmeli. Bu bölümde hangi uygulama hangi bilgilere erişiyor bu denetlenebilir veya izin açma-kapama yapılabilir.

Konum servisleri için gizlilik düzenlenebilir. Konum servislerini açma veya kapama gizlilik bölümünden “Konum Servisleri” bölümüne ulaşılarak düzenlenir. Bunu uygulama ve servislerin tümü yada bazıları için açma veya kapama yapılabilir. Eğer bir uygulama bu erişime ihtiyaç duyuyorsa daha sonra kullanımında bu ayarın açılmasını isteyecektir.

Konum servisleri haritalar gibi konuma dayalı uygulamaların veri topladığı ve kullandığı bir servistir. Apple bu bilgileri kişisel konum tespiti için kullanmaz. Bir uygulama konum servisini kullandığında menü çubuğunda bunu gösteren bir ok çıkar.

Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri bölümü kullanarak sistem servislerinin konum verilerini kullanımı hakkında denetim yapılabilir. Menü çubuğunda konum servisinin kullanımını gösteren okun çıkması için açma ve kapama da buradan ayarlanır.

 

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00